Header Background
 

Women's Singles Results

 

Round of 32

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabrielle Clark (Emory) (1)  6  6   Thu 10:30 am
Caroline Ward (CMS)  1  1   Court 1

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Alexandra Fields (Middlebury)  6  7   Thu 10:30 am
Alexandra Bayliss (UW-Whitewater)  4  6   Tiebreak 7-1

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Andrea Madrigal (La Verne) (8)  1  3   Thu 10:30 am
Elysa Kohrs (MIT)  6  6   Court 2

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Bronte Goodhue (Sewanee)  6  6   Thu 10:30 am
Nancy Benda (Hope)  3  2   Court 11

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Kara Shoemaker (Williams) (4)  6  6   Thu 10:30 am
Sarah Wood (Kalamazoo)  1  1   Court 3

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Andrea Hammer (Chapman)  6  3  1 Thu 10:30 am
Angela Pratt (Carnegie Mellon)  4  6  6 Court 7

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabby Devlin (Amherst) (5)  6  6   Thu 10:30 am
Lindsay Raulston (Mary Washington)  3  1   Court 5

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Courtney Lawless (Whitman)  6  6   Thu 10:30 am
Kelsey Geppner (Denison)  4  1   Court 4

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Victoria Bravo (St. Catherine)  0  3   Thu 12:00 pm
Deena Li Kam Wa (Millsaps)  6  6   Court 6

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Ria Gerger (Middlebury)  6  6   Thu 12:00 pm
Sofia Vega (Texas Lutheran) (7)  4  4   Court 7

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Lindsey Liles (Sewanee)  6  6   Thu 11:30 am
Rebekah Kitto (Caltech)  1  2   Court 3

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Jamie Silverberg (Washington U - St. Louis)  2  2   Thu 11:30 am
Jordan Brewer (Amherst) (3)  6  6   Court 1

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Jessica Ly (Redlands)  1  0   Thu 11:30 am
Kathleen Elkins (Williams)  6  6   Court 2

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Amanda Austi (Johns Hopkins)  6  4  6 Thu 11:30 am
Megan Tang (Chicago) (6)  4  6  1 Court 8

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Carley Cooke (Brandeis)  6  6   Thu 11:30 am
Casey Johnson (UT Dallas)  1  2   Court 4

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Brenna Sheldon (Oberlin)  5  6   Thu 11:30 am
Sonja Meighan (Washington & Lee) (2)  7  7   Tiebreak 11-9

 

Round of 16

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabrielle Clark (Emory) (1)
 6  6   Thu 2:00 pm
Alexandra Fields (Middlebury)
 1  0   Court 1

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Elysa Kohrs (MIT)
 4  6  6 Thu 2:00 pm
Bronte Goodhue (Sewanee)
 6  4  4 Court 9

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Kara Shoemaker (Williams) (4)
 6  6   Thu 2:00 pm
Angela Pratt (Carnegie Mellon)
 2  1   Court 6

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabby Devlin (Amherst) (5)
 6  6   Thu 2:00 pm
Courtney Lawless (Whitman)
 0  3   Court 8

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Deena Li Kam Wa (Millsaps)
 2  4   Thu 3:300 pm
Ria Gerger (Middlebury)
 6  6   Court 10

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Lindsey Liles (Sewanee)
 0  2   Thu 3:00 pm
Jordan Brewer (Amherst) (3)
 6  6   Court 7

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Kathleen Elkins (Williams)
 6  6   Thu 3:00 pm
Amanda Austi (Johns Hopkins)
 2  0   Court 5

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Carley Cooke (Brandeis)
 1  0   Thu 3:00 pm
Sonja Meighan (Wasinghton & Lee) (2)
 6  6   Court 7

 

Quarterfinal Round

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabrielle Clark (Emory) (1)
 6  6   Fri 10:30 am
Elysa Kohrs (MIT)
 1  2   Court 1

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Kara Shoemaker (Williams) (4)
 6  6   Fri 10:30 am
Gabby Devlin (Amherst) (5)
 4  0   Court 4

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Ria Gerger (Middlebury)
 4  4   Fri 10:30 am
Jordan Brewer (Amherst) (3)
 6  6   Court 5

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Kathleen Elkins (Williams)
 6  7   Fri 10:30 am 
Sonja Meighan (Washington & Lee) (2)
 1  5   Court 3

 

Semifinal Round

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabrielle Clark (Emory) (1)
 6  7   Fri 2:00 pm
Kara Shoemaker (Williams) (4)
 2  5   Court 3

 

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Jordan Brewer (Amherst) (3)
 6  6   Fri 2:00
Kathleen Elkins (Williams)
 2  3   Court 4

 

Championship Match

PLAYER (SCHOOL) 1 2 3 NOTES
Gabrielle Clark (Emory) (1)
 6  6   Sat 10:00 am
Jordan Brewer (Amherst) (3)
 2  1   Court 2